Залиште рутину
професіоналам…

Календар

Листопад 2017

 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 

Фотогалерея


Перейти до галереї

Опитування

Що мотивує Вас відвідувати тренінгові навчання?
Проголосувати архів опитувань

Підписка на розсилку

Блоги

Хвостенко Тетяна

Версія для друку Відіслати другу 16.06.2015 19:10  Хвостенко Тетяна

Тренінг-семінар для військовослужбовців у Запоріжжі

 

Щорічно в червні місяці служба зайнятості  проводить «День служби зайнятості для військовослужбовців». Цього року, четвертого червня, у Шевченківському РЦЗ м. Запоріжжя (директор А. В. Щербина)  мною проведено тренінг-семінар для бійців, що повернулися з зони бойових дій на Сході України. Захід проведений з метою підвищення інформованості військовослужбовців щодо впливу екстремальних ситуацій та трагічних подій на психічний стан людини, симптомів та наслідків гострих стресових розладів та ПТСР. Також були розглянуті критерії та фактори успішної адаптації бійців до мирного життя, відпрацьовані навички формування емоційної стійкості та психологічної рівноваги.

Тривале перебування під тиском травмуючих екстремальних подій завдає потужного негативного впливу на здоров’я, цінності, стосунки  та особистість зокрема.

На початку зустрічі, учасники відповіли на запитання:

- "Хто Я?"

- "Що для мене найважливіше в житті?"

- "Як я долаю важкі життєві події?"

- "Що є сенсом мого життя?"

Відповіді на запитання знизили напругу, яка існувала на початку зустрічі, створили робочу атмосферу та довіру в групі. Об'єднуючим фактором стало питання цінностей, які у всіх учасників були спільними: життя, здоров'я, сім'я, стабільність, безпека.

Переживання тривожної події не обов’язково травмує. Але, якщо людина отримала важкий, емоційно болючий, шокуючий чи вкрай неприємний стресовий досвід, то вона може мати тривалі психічні та фізичні наслідки.  І тому є важливим володіння техніками та методиками саморегуляції  у фізіологічному, когнітивному та поведінковому напрямку. Учасники мали можливість:

  • відпрацювати навички релаксації 16 груп м'язів та техніки релаксаційного дихання,
  • ознайомитися з технікамисаморегуляції когнітивного та поведінкового напрямку (наприклад, "Зупинка думок", "Моделююча поведінка"),
  • отримати рекомендації та поради у подоланні важких емоційних станів.

Наприкінці заходу, учасникам було запропоновано зробити груповий малюнок "Дім".  Наш ДІМ – це не лише наша фортеця, наша опора, це і наш внутрішній світ, це символ найважливіших людських цінностей.

Створюючи  будинок учасники змогли усвідомити свої почуття і задовольнити свої потреби (психологічна безпека, емоційний комфорт, фізичний комфорт, усвідомлення, розуміння й установлення меж, повага до меж власного «Я» і до меж «Я» інших, збереження та відновлення зв’язку з близькими), відчути власну силу, внутрішній ресурс.

Учасники мали можливість висловити розуміння  та аналіз своїх думок, почуттів, мотивів, активізувати внутрішні ресурси.

В цілому атмосфера заходу була позитивна, учасники надали зворотній зв'язок і висловили подяку за надану інформацію, а також свої твердження щодо корисності даного заходу.


26.07.2016 - Чем отличается семинар от тренинга?

30.11.2015 - Сила слова

26.08.2015 - Мотивация предпринимательства

09.07.2015 - В чём счастье? Счастье - это жить!

22.05.2015 - День вишиванки у центрі зайнятості


Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.